Nowy Kawiarka Brikka Bialetti 2 filiżanki - 2tz Zobacz większe

Kawiarka Brikka Doppio Crema Bialetti 2 filiżanki

Włoski rytuał picia kawy z wspaniałą cremą od teraz w Twoim domu. Kawiarka ze specjalnym zaworem ciśnieniowym.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Zamów teraz, wysyłka dzisiaj za
Nie czekaj, zamów teraz!
Wysyłka
NazwaCzas dostawyCena
Odbiór w sklepie 1 dzień. Odbierz osobiście w naszym sklepie na ul. Staszica 1A, 38-400 Krosno w godz. od 7 do 18 (pon-pt) oraz od 9 do 14 (sb). Za darmo!
Kurier Inpost (darmowa dostawa!) 1-2 dni robocze. Za darmo!
Kurier Inpost - za pobraniem 1-2 dni robocze. 9,90 zł
Paczkomat 1-2 dni robocze 9,90 zł

UWAGA!

W RAMACH PROMOCJI OBOWIĄZUJE DARMOWA DOSTAWA KURIEREM INPOST BEZ WZGLĘDU NA KWOTĘ ZAMÓWIENIA!

*Promocja nie dotyczy wysyłek do Paczkomatów i wysyłek pobraniowych.

164,00 zł brutto

Atrybuty:

Pojemność kawiarki:2 TZ

Opis produktu:

Kawiarka aluminiowa Bialetti Brikka z zaworkiem ciśnieniowym do cremy

Brikka jest kawiarką, która umożliwia przygotowanie i podanie espresso tak intensywnego i kremowego jak w barze. Model ten pozwala przygotować dwie filiżanki espresso (po 30 ml) o praktycznie dwukrotnie większym stężeniu kawy w porównaniu do tradycyjnej kawy Moka.

Sercem kawiarki Brikka od Bialetti jest specjalny zawór zamontowany na kominku wypływu kawy. Wyjątkowy system tłoczy kawę pod dwukrotnie wyższym ciśnieniem, niż w przypadku urządzeń tradycyjnych. Robi to dodatkowo w dwukrotnie krótszym czasie.

Kawiarka Brikka Bialetti pozwala uzyskać 3 mm pianki na powierzchni i tym samym większe stężenie energii w jednej filiżance.

Jak przygotować kawę z kawiarki i stworzyć piankę?

Zaczynamy od napełnienia dolnego zbiornika zimną wodą, posługując się górną częścią w charakterze miarki wody. Aby uzyskać perfekcyjne espresso, należy zachować odpowiednie proporcje wody i kawy. Następnie należy wsunąć filtr w postaci lejka do dolnej części urządzenia. Teraz napełniamy filtr mieloną kawą bez ubijania jej.

Dokręcamy mocno górną część kawiarki do dolnej i umieszczamy ją na źródle ciepła. Uwaga! Jeżeli jest to palnik gazowy, to płomień nie może wykraczać poza dolną część kawiarki.

Po kilku minutach zacznie wypływać kawa. Następnie usłyszymy charakterystyczny dźwięk Brikka. Po ok 3-4 sekundach utworzy się pianka. Wtedy należy natychmiast zdjąć urządzenie z ognia. Teraz pozostaje nam wlanie kawy do filiżanek, rozdzielając równomiernie kawę i piankę.

Zastrzeżenia

Produktu nie należy myć w zmywarce. Kawiarkę należy myć ręcznie, bez użycia detergentów. Do kawiarki nie zaleca się stosowania kawy zbożowej, kakao, wyciągów z kawy, herbaty kawy do ekspresu przelewowego czy kawy do ekspresów.

Produkt został wykonany ze stopu aluminium, przeznaczonego do użytku spożywczego.

Rozmiar kawiarki

Pojemność: 2 tz - ok 60 ml

Zobacz także:

Polecane produkty w kategorii Kawiarki

Komentarze: