Brikka Doppio Crema 4tz Bialetti Kawiarka aluminiowa

Włoski rytuał picia kawy z wspaniałą cremą od teraz w Twoim domu. Kawiarka ze specjalnym zaworem ciśnieniowym.

189,00 zł
Brutto
Obecnie brak na stanie

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

 

Zbieraj punkty za zakupy i otrzymaj bon rabatowy na kawę i herbatę! Sprawdź szczegóły.

 

Wysyłka w 24 h. Bezpłatna dostawa już od 199 zł! Sprawdź szczegóły.

 

Sklep zaparzymy.pl - 100% pozytywnych opinii na Ceneo! Sprawdź.

Bialetti New Brikka Restyling - 4 TZ

Brikka jest kawiarką, która umożliwia przygotowanie i podanie espresso tak intensywnego i kremowego jak w barze. Model ten pozwala przygotować cztery filiżanki espresso (po 30 ml) o praktycznie dwukrotnie większym stężeniu kawy w porównaniu do tradycyjnej kawy Moka.

Sercem kawiarki Brikka od Bialetti jest specjalny zawór zamontowany na kominku wypływu kawy. Wyjątkowy system tłoczy kawę pod dwukrotnie wyższym ciśnieniem, niż w przypadku urządzeń tradycyjnych. Robi to dodatkowo w dwukrotnie krótszym czasie.

Kawiarka Brikka Bialetti pozwala uzyskać 3 mm pianki na powierzchni i tym samym większe stężenie energii w jednej filiżance.

Jak przygotować kawę z kawiarki i stworzyć piankę?

Zaczynamy od napełnienia dolnego zbiornika zimną wodą, posługując się górną częścią w charakterze miarki wody. Aby uzyskać perfekcyjne espresso, należy zachować odpowiednie proporcje wody i kawy. Następnie należy wsunąć filtr w postaci lejka do dolnej części urządzenia. Teraz napełniamy filtr mieloną kawą bez ubijania jej.

Dokręcamy mocno górną część kawiarki do dolnej i umieszczamy ją na źródle ciepła. Uwaga! Jeżeli jest to palnik gazowy, to płomień nie może wykraczać poza dolną część kawiarki.

Po kilku minutach zacznie wypływać kawa. Następnie usłyszymy charakterystyczny dźwięk Brikka. Po ok 3-4 sekundach utworzy się pianka. Wtedy należy natychmiast zdjąć urządzenie z ognia. Teraz pozostaje nam wlanie kawy do filiżanek, rozdzielając równomiernie kawę i piankę.

Zastrzeżenia

Produktu nie należy myć w zmywarce. Kawiarkę należy myć ręcznie, bez użycia detergentów. Do kawiarki nie zaleca się stosowania kawy zbożowej, kakao, wyciągów z kawy, herbaty kawy do ekspresu przelewowego czy kawy do ekspresów.

Kawiarka nie nadaje się do użycia na płycie indukcyjnej.

Produkt został wykonany ze stopu aluminium, przeznaczonego do użytku spożywczego.

Pojemność: ok 200 ml

Opis

Pojemność kawiarki:
4 TZ

Zobacz także