Porady i ciekawostki od Zaparzymy.pl

Kuba Serrano Superior na Wakacje

Zaparzasz i usłyszysz kubańskie rytmy...Wyobraź sobie poranek,  gorący kubański klimat, piękne błękitne niebo a w tle gra znana na całym świecie melodia Guantanamera... Czego brakuje jeszcze do dopełnienia tego sielskiego obrazka?Wiadomo :) filiżanki kawy...Smakiem Kuby Serrano Superior chcemy zabrać Was w pod

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 19 odsłony

Cold Brew - co to takiego i dlaczego przyda Ci się latem?

Pogoda powoli zaczyna nas rozpieszczać. Choć w tym roku upały maja przyjść dopiero w lipcu to warto być na nie dobrze przygotowanym. Jednym z dobrych, orzeźwiających, smacznych, no i co najważniejsze kawowych pomysłów na upały jest Cold Brew czyli kawa parzona na zimno.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 79 odsłony

Kawa Meksyk Maragogype - słoniowe ziarno-sekrety meksykańskiego olbrzyma!

Czy słyszeliście już o słoniowych ziarnach kawy? Skąd taka nazwa? I czym różnią się one od klasycznych ziaren kawy? Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli olbrzymich słoniowych ziaren kawy jest Meksykańska Maragogype. Jej ziarna różnią się od klasycznych ziaren innych arabik wielkością.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 110 odsłony

Szampan wśród kaw! Osławiona kawa z Jamajki

Swoją nazwę zawdzięcza miejscu w jakim jest uprawiana. Uprawia się ją u podnóża Błękitnych Gór na Jamajce. Rolnicy z dbałością o każdy szczegół sadzą, pielęgnują zbierają i wiedzą, że pragnie jej cały świat a finalnie wcale tak dużo jej nie będzie. Z racji swojej wyjątkowości jest transportowana w drewnianych beczkach a nie w workach jutowych jak większość kaw na świecie. Ta 100% arabika nazywana jest "Szampanem wśród kaw". 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 90 odsłony

Kopi Luwak i Jacu Bird – ciekawostki o jednych z najdroższych kaw świata

Uznawane za jedne z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kaw na świecie. Słynne, pożądane i tajemnicze, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak są pozyskiwane. 

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 212 odsłony

Cykl tajemnice liści - Pocałunek Anioła

Tajemniczo brzmiąca nazwa herbaty Pocałunek anioła to kompozycja herbaty białej i zielonej z dodatkami. W roli głównej kryje się tutaj kostka ananasa, płatki róży. Kostka papai oraz kawałeczki liofilizowanych truskawek. Herbata ta uwodzi swoim zapachem jeszcze zanim ja zaparzysz. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 78 odsłony

5 powodów dla których warto wybrać herbatę liściastą

Na całym świecie codziennie wypija się miliardy filiżanek herbaty. Polska mieści się od dobrych kilku lat w ścisłej 10 światowych herbaciarzy. Oczywiście na pierwszym miejscu są Turcy, a kolejno Irlandczycy, Anglicy. Rosjanie czy Egipcjanie. Niemniej jednak czy wiemy co pijemy i czy znamy właściwości tego pożądanego na całym świecie naparu?Złotą radą dla wszystkich tych, którzy cenią sobie prawdziwy smak herbaty jest by wybierać herbaty liściaste.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 159 odsłony

Tajemnice ziaren i liści - kawa Gwatemala Antigua

W naszym nowym blogowym cyklu będziemy opowiadać, dzielić  się opiniami, sposobami parzenia, przepisami na coś pysznego do samodzielnego przygotowania. Od samego początku powstania sklepu/kawiarni Zaparzymy.pl naszą dewizą było edukować. Dlatego też jeżeli chcesz poznawać nowe smaki, tajniki parzenia kawy czy herbaty, eksperymentować i co za tym wszystkim idzie cieszyć się wspaniałym smakiem każdej filiżanki czy to kawy czy herbaty to śledź nasze wpisy.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 148 odsłony

Kawy aromatyzowane / smakowe z Zaparzymy.pl - wszystko to co powinniście o nich wiedzieć

W naszej ofercie możecie znaleźć sporo smakowych kaw. Jeżeli chodzi okawy tego typu zdania kawoszy są podzielone. Stanowiska są dwa. Jednagrupa kawoszy uważa, że dodawanie do kawy aromatów to profanacja, bądźchęć zamaskowania kiepskiego smaku kawy, słabych jakościowo ziaren.Drudzy uważają, że jest to świetna alternatywa do klasycznej kawy.

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 502 odsłony

Kawa Krośnieńska - edycja specjalna ... z miłości do miasta, smaku i aromatu

Dobre pomysły zawsze rodzą się w dobrych miejscach. Klimat, aura, ludzie, widoki, wszystko to ma wpływ na ich realizację. W 2017 roku w Krośnie ziścił się pomysł na Zaparzymy.pl.

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 397 odsłony