Porady i ciekawostki od Zaparzymy.pl

Dlaczego kawa i herbata to dobry prezent?

Ciągle mamy jakieś okazje do świętowania, raz mniejsze a raz większe. Odwieczny problem lub jak nie problem to co najmniej wyzwanie to upominek! Bo niby wiadomo, że kwiatkiem nikogo nie urazimy, każdy się ucieszy ale z drugiej strony czy kwiatka da się zjeść? Wypić? A no u nas się da!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 450 odsłony

Kawa Krośnieńska na wakacyjne podróże!

Na zakończenie wakacji wracamy do domu :)  I tu siadamy sobie z kubeczkiem Kawy Krośnieńskiej,  tuż obok muru Kapucyńskiego w wiklinowym fotelu na małym przy-chodnikowym ogródeczku Zaparzymy.pl by posłuchać opowieści o tym jak to się stało, że Krosno ma swoją kawę :)

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 308 odsłony

Herbaty rozkwitające- cuda zamknięte w niewinnych kuleczkach!

Są coraz bardziej znane, choć jeszcze nie wszyscy odważyli się spróbować. O delikatnych ziołowych smakach, z nutami jaśminu, słodkiej pomarańczy, egzotycznego liczi czy kwiatu słonecznika. Mowa o herbatach rozkwitających

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 227 odsłony

Kostaryka Tarazzu SHB na wakacyjne podróże

Kostaryka oznacza z hiszpańskiego "bogate wybrzeże" (Costa Rica). Jest to kraj, który słynie ze swoich żyznych gleb a co za tym idzie z dużych plonów uprawianych tam roślin. Jedną z trzech wiodących roślin uprawianych zaraz po ananasach oraz bananach są kawowce. Na Kostaryce kawowce mają idealne warunki do wzrostu. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 185 odsłony

Tajemnice liści Herbata owocowa Przyjaciel Mango

Przyjaciel Mango zawdzięcza swoją sympatycznie brzmiąca nazwę temu, że wystarczy raz go spróbować i zostaje on z nami na zawsze. Smak soczystych owoców mango i pomarańczy, słodkich płatków ananasa oraz charakternej mandarynki to pierwsze co wyczujemy w naszym przyjacielu.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 110 odsłony

Kawa India Washed robusta na wakacje

W wakacyjnej podróży znowu jesteśmy w Indiach – kraju pełnym różnych kolorów, przypraw, owoców i zapachów. W powietrzu czuć kardamon, goździki, cynamon, wanilię, pieprz i wyjątkową kawę. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 238 odsłony

Tajemnice liści Herbata owocowa Granat Limonka

Choć tak naprawdę z herbatą nie ma za wiele wspólnego ponieważ jest to susz owocowy i niema w niej liści herbaty to jest to jeden z naszych numerów jeden wśród klientów.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 92 odsłony

Czym jest kawa specjality? Z serii 100 pytań do baristy :)

W sklepach z kawami coraz częściej można spotkać kawy z dopiskiem "specjality". Co oznacza to słowo? Czy kawa specjality jest lepsza od klasycznej kawy? Czy warto próbować, a jeżeli tak to jak się do takiej wyjątkowej kawy zabrać?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 83 odsłony

10 faktów o Rooibos, które warto wiedzieć. Gdzie kupić? Co zawiera...

Rooibos to afrykański czerwony krzew. W Polsce wrzucany jest on do jednego worka razem z herbatą, a tak naprawdę nie jest to herbata. Przez ostatnie kilka lat o rooibosie zaczęto dużo mówić. Stał się on bywalcem na pułkach sklepowych, reklamowany jest w telewizji, dostępny w restauracjach czy jako dodatek do różnych napojów butelkowanych. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 133 odsłony

Kawa Papua Nowa Gwinea na wakacje

W tym tygodniu przedstawiamy Wam szanowną 100 procentową arabikę, której smak rozkocha w sobie wszystkich zwolenników aromatycznego cappuccino. Mowa o kawie Papua Nowa Gwinea AA. Kawa Papua Nowa Gwinea AA rośnie w idealnym do rozwoju kawowców klimacie. Otoczona wodą, na wulkanicznych glebach dojrzewa w tropikalnym słońcu w regionie Sigirii.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 293 odsłony