W Zaparzymy.pl kupić można klasyczny rooibos organiczny oraz kilkanaście rooibosów z dodatkami takimi jak trawa cytrynowa, szafran, pomarańcze, eukaliptus, truskawki, karmel czy owoce granatu i winogrona. Rooibos nie zawiera w sobie ani teiny, ani kofeiny a co za tym idzie nie posiada on żadnych właściwości pobudzających. Śmiało rozkoszować się jego smakiem mogą osoby z nadciśnieniem, którym kawa czy herbata nie jest wskazana, osoby starsze, dzieci czy kobiety w ciąży oraz mamy karmiące. Co do tych ostatnich to picie Rooibosa w okresie karmienia piersią pobudza laktację. Rooibos jest bezpieczny i można pić go bez obaw.

Rooibos ile razy parzyć

Jeżeli chodzi o parzenie Rooibosa powinniśmy zwrócić uwagę na gramaturę suszu, temperaturę wody oraz czas parzenia. Rooibos nie lubi bulgoczącej wody. Znacznie smaczniejszy jest zalany około 90-95 stopniami. Do parzenia używamy około 2 g suszu na 100ml wody. Czas parzenia to od 2-3 minut i można go powtórzyć 2-3 razy. Jeżeli chodzi o to w czym najlepiej parzyć rooibosa to doradzamy papierowe filtry. Rooibos wygląda jak drobno pokrojone igiełki. W większości klasycznych zaparzaczy jak np. sitka, szczypce, frenchpressy, małe drobne igiełki przedostaną się do naparu. Jednorazowy papierowy filtr gwarantuje nam iż w naparze nic nie będzie pływało.

Ile herbat rooibos można pić dziennie

Rooibos parzy się na piękny bursztynowy kolor. Przeparzanie rooibosa nie jest wskazane ponieważ traci on wtedy swoją naturalną słodkość, długim parzeniem wydobędziemy z niego goryczkę. Rooibos choć niewinny kryje w sobie bogactwo prozdrowotnych właściwości. Jedna z najważniejszych jest pozytywny wpływ na krążenie krwi, zawartość przeciwutleniaczy, zawartość takich związków jak potas, sód, magnez, wapń, żelazo, cynk. Regularne picie rooibosa pomaga w walce ze stresem i jest pomocne w likwidowaniu napięcia nerwowego. Rooibos to same plusy. Reasumując: można go pić bez ograniczeń, jest zdrowy, jest łatwo dostępny, jest łatwy w przygotowaniu, pic mogą go wszyscy od maluch po babcię i dziadka podczas niedzielnego deseru w ogrodzie.

Powiązane produkty

Komentarze (0)
Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz