Kawa

Porady i ciekawostki na tematy związane z kawą od Zaparzmy.pl

Dlaczego kawa i herbata to dobry prezent?

Ciągle mamy jakieś okazje do świętowania, raz mniejsze a raz większe. Odwieczny problem lub jak nie problem to co najmniej wyzwanie to upominek! Bo niby wiadomo, że kwiatkiem nikogo nie urazimy, każdy się ucieszy ale z drugiej strony czy kwiatka da się zjeść? Wypić? A no u nas się da!

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 229 odsłony

Kawa Krośnieńska na wakacyjne podróże!

Na zakończenie wakacji wracamy do domu :)  I tu siadamy sobie z kubeczkiem Kawy Krośnieńskiej,  tuż obok muru Kapucyńskiego w wiklinowym fotelu na małym przy-chodnikowym ogródeczku Zaparzymy.pl by posłuchać opowieści o tym jak to się stało, że Krosno ma swoją kawę :)

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 233 odsłony

Kostaryka Tarazzu SHB na wakacyjne podróże

Kostaryka oznacza z hiszpańskiego "bogate wybrzeże" (Costa Rica). Jest to kraj, który słynie ze swoich żyznych gleb a co za tym idzie z dużych plonów uprawianych tam roślin. Jedną z trzech wiodących roślin uprawianych zaraz po ananasach oraz bananach są kawowce. Na Kostaryce kawowce mają idealne warunki do wzrostu. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 161 odsłony

Kawa India Washed robusta na wakacje

W wakacyjnej podróży znowu jesteśmy w Indiach – kraju pełnym różnych kolorów, przypraw, owoców i zapachów. W powietrzu czuć kardamon, goździki, cynamon, wanilię, pieprz i wyjątkową kawę. 

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 220 odsłony

Tajemnice liści Herbata owocowa Granat Limonka

Choć tak naprawdę z herbatą nie ma za wiele wspólnego ponieważ jest to susz owocowy i niema w niej liści herbaty to jest to jeden z naszych numerów jeden wśród klientów.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 77 odsłony

Czym jest kawa specjality? Z serii 100 pytań do baristy :)

W sklepach z kawami coraz częściej można spotkać kawy z dopiskiem "specjality". Co oznacza to słowo? Czy kawa specjality jest lepsza od klasycznej kawy? Czy warto próbować, a jeżeli tak to jak się do takiej wyjątkowej kawy zabrać?

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 67 odsłony

Kawa Papua Nowa Gwinea na wakacje

W tym tygodniu przedstawiamy Wam szanowną 100 procentową arabikę, której smak rozkocha w sobie wszystkich zwolenników aromatycznego cappuccino. Mowa o kawie Papua Nowa Gwinea AA. Kawa Papua Nowa Gwinea AA rośnie w idealnym do rozwoju kawowców klimacie. Otoczona wodą, na wulkanicznych glebach dojrzewa w tropikalnym słońcu w regionie Sigirii.

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 271 odsłony

Indie Moonosuned Malabar AA

Niepowtarzalna kawa o niepowtarzalnym smaku!Indie znajdują się na piątym miejscu jeżeli chodzi o produkcje kawy na  świecie. Kraj ten odpowiedzialny jest za ziarna o bardzo charakterystycznym smaku i aromacie co zawdzięczają tajemniczeniu procesowi zwanemu monsunowaniem.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 203 odsłony

Kenia AA top na wakacje

 W tym tygodniu przenosimy się w dzikie i piękne tereny gdzie ciągnie się rzeka Kamwetti, sezonowe deszcze, tropikalny klimat i żyzna wulkaniczna gleba. To idealna część świata by uprawiać kawowce.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 196 odsłony

Brazylia Santos 17/18 na Wakacje

Jedna trzecia światowego rynku kawy to kawa pochodząca z Brazylii. Nie da się ukryć, że klimat tej części świata niesamowicie sprzyja uprawie kawy.  Jednym z bardziej znanych i rozpoznawalnych ziaren z Brazylii jest Brazylia Santos. To właśnie w podróż po te znakomite ziarna chcielibyśmy zabrać Was w tym tygodniu. Brazylijskie kawy to często nawet nieświadomie wybierane ziarna. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 240 odsłony