Kawa Papua Nowa Gwinea na wakacje

W tym tygodniu przedstawiamy Wam szanowną 100 procentową arabikę, której smak rozkocha w sobie wszystkich zwolenników aromatycznego cappuccino. Mowa o kawie Papua Nowa Gwinea AA. Kawa Papua Nowa Gwinea AA rośnie w idealnym do rozwoju kawowców klimacie. Otoczona wodą, na wulkanicznych glebach dojrzewa w tropikalnym słońcu w regionie Sigirii. Region  ten słynie z tego iż kawowce nie są sztucznie nawożone. Z matczyną troską dba się tu o każdą gałązkę kawowca, o każdą kiść dojrzałych owoców. Kawa Papua Nowa Gwinea AA zbierana jest ręcznie i rośnie na wysokości powyżej 1500m n.p.m. Ziarna tuż po zbiorze są poddawane kąpieli w czystych wodach regionu Sigirii przez 24h po czym suszy się je w tropikalnym słońcu na specjalnych matach, co jakiś czas przewracając zbiór specjalnymi grabiami by równomiernie wyschła i była gotowa do dalszej obróbki.

Jak smakuje Papua Nowa Gwinea AA?

Delikatna kwasowość, umiarkowane body, nuty prażonych orzechów, miodu i tropikalnych kwiatów to to co wyczujemy w tej 100 procentowej arabice na samym początku. Wprawiony kawosz doszuka się też smaku słodkich mandarynek czy syropu klonowego. Papua urzeka smakiem, lecz należy także wspomnieć o jej wyjątkowym zapachu. Już od "pierwszego nosa" chce się jej skosztować. Zwolennicy espresso będą z niej zadowoleni. My jednak pokochaliśmy połączenie tej kawy z mlekiem. Cappuccino przygotowane z kawy Papua Nowa Gwinea AA to kawa idealna. Nie za mocna, nie za słaba, smaczna, pachnąca, pozostawiająca w ustach przyjemny posmak prażonego orzecha i nuty mniej znane choć oczami wyobraźni malujące nam tropikalne kwiaty.


Warto wiedzieć!


Oznaczenie AA to gwarancja tego iż ziarna tej kawy to najładniejsze i największe ziarna z całego zbioru, często selekcjonowane ręcznie.

Papua Nowa Gwinea AA to idealna kawa na prezent! Z doświadczenia wiemy, że albo zachwyca albo zwyczajnie smakuje. Praktycznie nie zdarza się by ktoś kategorycznie ją skreślił.

Naszym zdaniem Papua Nowa Gwinea AA średnio wypalona najlepiej oddaje swój unikalny charakter.

Spróbuj i przekonaj się sam! Przecież nie samą Brazylią człowiek żyje! ;)

 Uwaga!

Wakacyjna zabawa - tradycyjnie już kawa Papua Nowa Gwinea w promocyjnej cenie - 15%

ale teraz dodatkowo przez najbliższy tydzień do każdego zamówienia za minimum 150 zł, w którym będzie kawa Papua Nowa Gwinea dodajemy Kubek Zaparzymy.pl GRATIS!

Aby otrzymać kubek w koszyku należy wpisać kod: NaWakacjeGO

Komentarze (1)
    • VickieCes
    • 2020-08-12 21:40:04
    Uri Care - Leczenie nietrzymania moczu - https://kshop5.pro/3tIAaA/
Nowy komentarz