Szukasz prezentu?

  • świeżo palona kawa
  • aromatyczna herbata
  • dobry na każdą okazję
  • z dbałością o każdy szczegół
  • z miłości do kawy i herbaty
AeroPress Go - czy większy znaczy lepszy?

Doczekaliśmy się! Wreszcie jest! Czy tym razem większy znaczy lepszy? A może niektórych zawiódł? Nas nie :) Choć nadal kochamy wersję poprzednią, to nowy kolega AeroPress Go też podbił nasze serca.

Jego pierwsza wersja powstała w 2005 roku. Zaprezentował ją na konferencji baristycznej sam twórca Alan Adler. Od tego czasu Aeropress zmieniał się już siedmiokrotnie. Ciągle ulepszany, coraz to bardziej rozkochiwał w sobie kawoszy na całym świecie. 

Jeżeli jest ktoś taki, kto pierwszy raz spotkał się z tym zaparzaczem, to zapraszamy najpierw do wcześniejszego naszego tekstu: "AeroPress - siła tkwi w prostocie! ". Tam znajdziecie podstawowe informacje o tym urządzeniu.

Przez ostatnie cztery lata u naszego kolegi panował względnie stabilny spokój - aż do grudnia 2019! Pod koniec ubiegłego roku dostaliśmy nowy, zmniejszony, ulepszony, "zakubkowany" AeroPress Go.

Oczywiście zaraz jak tylko pojawił się w sprzedaży zakupiliśmy (najpierw na niezbędne testy do Zaparzymy.pl, bo przecież trzeba przetestować koniecznie to co się sprzedaje;) ), a po testach do naszego sklepu trafiła kolejna partia tych cudownych strzykawek.

Zalety i wady AeroPress Go

Jeżeli chodzi o nasze odczucia to dodatkowe miejsce na około 20 filtrów i kubek w zestawie, a także jego zmniejszenie przemawia tylko na plus. Jedynym minusem jaki widzimy jest to, że do zmniejszonej tuby AeroPressu Go nie zmieści się już młynek i to że zrobimy w nim też mniej kawy. Ale jakieś kompromisy muszą być! W idealnym związku (tzn. nas, w Zaparzymy.pl i kawy) ważne jest by czasem ustąpić ;)

Kto oczekiwał że nowy AeroPress będzie większy i będzie można robić w nim jeszcze więcej pysznej kawy może być nieco zawiedziony. Lecz patrząc na to z innej strony, nasz łebski zespół wymyślił jak podróżnikom zrekompensować te zmiany, które niektórzy uważają za negatywne. Mianowicie, jeżeli myślisz, że nowy AeroPress jest za mały, stary też i po zmianach oczekiwałeś AreoPressu Giganta, to pomyśl, że w starym poczciwym AeroPressie możesz zaparzyć kawę 2 razy, a w nowym 3 razy, a co za tym idzie masz wielokrotność przyjemności używania tego cudeńka ;)

Przyrządzanie kawy w podróży

Tym, którym przeszkadza to, że nie ma miejsca na młynek i nie można mielić kawy tuż przed zaparzeniem doradzamy w podróż zabrać swoją ukochaną lub ukochanego albo innego kompana i do jego plecaka podrzucić stary Aeropress z młyneczkiem w zestawie a do swojego plecaczka wrzucić nowy AeroPress z kubeczkiem w zestawie! Ha ha - takie z nas spryciule ;)

Do zobaczenia na stokach, leśnych polanach, w wysokich górach i piaszczystych plażach ;) Mamy nadzieję spotkać Was w Aeropresowych duetach lub jako single. Dostosujcie swój AeroPress do własnych potrzeb. Teraz już macie taką możliwość :)

PS. Jak zawsze, kto doczytał do końca i czuje tak jak my nutkę humoru w poważnych sprawach takich jak Aeropressy, daje like i po wpisaniu przy zamówieniu kodu "uff doczytałem do końca" dostaje 5 % rabatu na zakup AeroPressa Go w naszym sklepie internetowym! ;)

AeroPress Go - filmowa instrukcja obsługi:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl