Kawa Krośnieńska - edycja specjalna ... z miłości do miasta, smaku i aromatu

Dobre pomysły zawsze rodzą się w dobrych miejscach. Klimat, aura, ludzie, widoki, wszystko to ma wpływ na ich realizację.

W 2017 roku w Krośnie ziścił się pomysł na Zaparzymy.pl . Miał być to sklep z kawą, herbatą oraz wszystkim tym co z kawowo-herbacianym światem związane. Chcieliśmy stworzyć wyjątkowy klimat dlatego na ul. Staszica 1a powstał mały kameralny coffeeshop.

Można u nas napić się kawy, złapać swoją ulubiona kawkę na wynos, kupić ziarna czy herbatę. Naprawdę jest w czym wybierać. Kolejnym pomysłem idącym ramię w ramię ze sklepem stacjonarnym był sklep internetowy. I tak naszą kawę zaczęliśmy rozsyłać po całej Polsce i nie tylko , bo zaopatrują się u nas także np. bliskie naszemu sercu sklepy z kawą ze Słowacji czy indywidualni klienci z Anglii, Belgii, Niemiec czy nawet Włoch.


Zaparzymy.pl w KrośnieObserwując to co dzieje się w Krośnie, rozmawiając z klientami nabraliśmy przekonania, że kultura pica kawy naszych krośnieńskich klientów zdecydowanie rośnie. Dlatego postanowiliśmy obdarować nasze miasto tym na czym znamy się najlepiej.


Tak też powstała Kawa Krośnieńska!


To nasze kolejne dziecko - ekipa się rozrasta. Szukaliśmy ziaren, które najbardziej pasowałyby do miasta Krosna. Kompozycja, która chodziła nam po głowie to obserwacja preferencji klientów oraz nasze wieloletnie doświadczenie.
Kawa Krośnieńska to wyrazisty aromat, słodycz, czekoladowy smak, przyjemne nuty kwiatów i leciutko wyczuwalna przyjemna kwasowość. Dodatkowo zależało nam też na tym, by kawa ta miała moc - tak jak moc ma to miasto!

I tak udało nam się skomponować i znaleźć w ziarnach wszystkie elementy naszej układanki. Kawa Krośnieńska to mieszanka 80% arabiki i 20% robusty. Ziarna wykorzystane do stworzenia Kawy Krośnieńskiej pochodzą z Ameryki południowej oraz Azji. Jak na ziarna z Ameryki południowej przystało jest słodycz, jest aromat i są przyjemne czekoladowe nuty. Mocy dodają mieszance azjatyckie ziarna, a ich przyjemna kwiatowa słodka woń urzeka jeszcze zanim zdążysz ją zaparzyć.

Podsumowując to kawa jest jak nasze miasto … Urzekająca, przyjemna, o wyrazistym charakterze, jak dobry przyjaciel pomoże przetrwać trudny dzień. Jej nuty smakowe, jak krośnieńskie krajobrazy, wywołują błogi uśmiech na twarzy.

Kawa Krośnieńska od Zaparzymy.pl


A jak parzyć Kawę Krośnieńską?

Ta mieszanka idealnie sprawdzi się do ekspresu ciśnieniowego, kawiarki, drippa czy przelewówki. Dzięki temu, że łączy w sobie czekoladowy smak oraz lekką przyjemną kwasowość jest dobra z mlekiem, lecz przypadnie do gustu także zwolennikom esencjonalnego espresso czy dużego kubka americano.

Jeżeli chcesz spróbować Krośnieńskiej Kawy zapraszamy na Staszica 1a lub na www.zaparzymy.pl : Tutaj.

Dobrymi rzeczami należy się chwalić, więc chwalimy się, a Ty jeżeli chcesz w tych trudnych na wprowadzanie nowości czasach pomóc nam promować naszą kawę i nasze miasto kliknij "udostępnij", a niech się wszyscy dowiedzą, że mamy i my! Naszą, jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną Kawą Krośnieńską!

Powiązane produkty

Komentarze (1)
    • Aleksandra
    • 2020-05-08 17:35:02
    Fenomenalna w smaku, niebanalna w zapachu, idealna na każdą porę dnia.Polecam każdemu, jestem jedną z pierwszych co spróbowali ale po tym co wypiłam mogę śmiało gwarantować że i Was „zwali z nóg”.Serdecznie polecam nie tylko Krośnianom ale i innym smakoszom z całego kraju, skoro Wy nie możecie przyjechać do Krosna niech ono odwiedzi was w domu niepożałujecie!
Nowy komentarz