Kenia AA top na wakacje

 W tym tygodniu przenosimy się w dzikie i piękne tereny gdzie ciągnie się rzeka Kamwetti, sezonowe deszcze, tropikalny klimat i żyzna wulkaniczna gleba. To idealna część świata by uprawiać kawowce.

Zabieramy Was w podróż po ziarna prosto z Kenii...

Kenia AA Top to jedna z afrykańskich kaw, która warta jest spróbowania. Ta 100% arabika rośnie na wysokości 1700-1800 m. n.p.m. Do czyszczenia ziaren używana jest źródlana woda z rzeki Kamwetti. Idealny klimat oraz słońce Afryki wydobywa z Kenijskich ziaren kawy to co natura skryła w niej najlepszego. Smak kawy Kenia AA Top jest niezwykle złożony. Wyczuć w niej można klon, jaśmin, słodkie morele, tropikalne kwiaty oraz delikatny posmak wiśni. Ma umiarkowane body oraz delikatną przyjemną kwasowość. Kenia AA top wyśmienicie smakuje jako kawa bez żadnych dodatków. Przygotowana w ekspresie przelewowym, drippie, chemexie czy aeropresie zadowoli swoim smakiem i na długo zapadnie w pamięć. Zwolennicy czarnych kawa będą z niej bardzo zadowoleni, a tym którzy na co dzień piją kawę z mlekiem proponujemy spróbować dla odmiany Kenii AA Top bez mleka. Może dzięki Kenii AA Top zaczniecie swoją przygodę z bez mlecznymi kawami. Oznaczenie AA przy nazwie Kenii oznacza ze są to najlepsze ziarna z całego zbioru, co dodatkowo pozytywnie wpływa na niepowtarzalny smak kawy.

Zaparzymy.pl proponuje Kenię AA top średnio paloną. Średnie palenie wydobywa z niej naszym zdaniem wszystko co w niej najlepsze.

Kenia AA Top na lato

Kenie AA Top najlepiej przygotować w ekspresie przelewowym, drippie, aeropresie czy chemexie. Wszystkie formy przelewowe sprawdzają się przy jej parzeniu. Latem jednak możesz przygotować smaczną kawę zwaną Cold Brew na Kenii AA Top.

Przepis

6g kawy Kenia AA top - grubość zmielenia dosyć grubo - jak kryształki soli morskiej

100 ml wody zimnej

grubo zmieloną kawę zalej zimną wodą i odstaw do lodówki na od 10 do 14 h :)

Choć trzeba długo czekać na ten smakołyk to warto!  Po wyznaczonym czasie odcedź fusy od wody a powstały napar podaj z kostkami lodu lub dla odważnych ze świeżym sokiem z pomarańczy :) Orzeźwia dodaje energii a co najważniejsze wyśmienicie smakuje!]

Dobrej kawy i do następnego tygodnia!

ps. Tradycyjnie już Kawa Kenia AA Top przez najbliższy tydzień w obniżonej cenie do kupienia TU

Komentarze (0)
Brak komentarzy w tym momencie.
Nowy komentarz