Szukasz prezentu?

  • świeżo palona kawa
  • aromatyczna herbata
  • dobry na każdą okazję
  • z dbałością o każdy szczegół
  • z miłości do kawy i herbaty
Kopi Luwak i Jacu Bird – ciekawostki o jednych z najdroższych kaw świata
Kopi Luwak i Jacu Bird – ciekawostki o jednych z najdroższych kaw świata

Nazwane za jedne z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych kaw na świecie. Słynne, pożądane i tajemnicze, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak są pozyskiwane. 

Legenda o początkach kawy 

Legenda o kawie głosi, że wynalazły ją kozy. Podobno pasterze w Etiopii zauważyli, że ich stada po jedzeniu czerwonych owoców z krzaków na pastwiskach są bardziej pobudzone i ciężko je upilnować. Spreparowali więc wspólnie z mnichami wywar z  owoców które jadły kozy. Okazało się ze dzięki niemu mają więcej siły i energii. Dziś wiemy, że to wszystko za sprawa kofeiny, czyli związku pobudzającego. 

Jeżeli chodzi o naszych dzisiejszych bohaterów czyli „producentów” Kopi Luwak i Jacu Bird to znów zawdzięczamy tu wszystko zwierzakom :-)

Skąd się bierze ta wyjątkowa kawa? 

Proces pozyskiwania choć kontrowersyjny to w rezultacie daje ziarna wysokiej jakości o nietypowym i oryginalnym smaku. Kopi Luwak produkowany jest przez cywety a Jacu Bird przez dziko żyjące w Brazylii indyki. W obydwu przypadkach te dziko żyjące zwierzęta żywią się owocami kawowca po czym zbiera się ich odchody, z których pozyskuje się ziarna które przeszły przez układ trawienny danego zwierzaka. Za filiżankę Kopi Luwak lub Jacu Bird trzeba w kawiarni zapłacić około 80 zł.

I jest to mocno ograniczony towar. Jeżeli chodzi o zakup tych ziaren to cena za kilogram waha się w granicy 3500-4000 zł. Oczywiście najistotniejsze jest tutaj to by ziarna zbierane były od dziko żyjących zwierząt. Dlaczego? A to dlatego, że dziko żyjące Luwaki czy brazylijskie indyki wybierają do jedzenia tylko najlepsze owoce, to co najbardziej im będzie smakować. Co za tym idzie, z odchodów pozyskuje się tylko najlepsze ziarna. Hodowlane Luwaki czy indyki karmione są tym co wybierze im człowiek. Niekoniecznie musi być to pokarm/owoc kawowca wysokiej jakości. 

A jak smakują kawy Top Exclusive?

Kopi Luwak jest delikatny, zupełnie pozbawiony goryczy i nieprzyjemnej kwasowości. Jacu Bird jest delikatna, o intensywnym aromacie, z delikatną nuta anyżu oraz orzechów.

Obie te kawy są pożądane przez cały świat jak diamenty. Ich wyjątkowość, trudny proces pozyskiwania i tajemnica smaku kusi kawoszy na całym świecie by choć raz móc ich spróbować.

Jeżeli macie okazję spróbujcie :-)

Na pewno warto wiedzieć jak smakuje kawa Top Exclusive. Kawy Kopi Luwak oraz Jacu Bird to idealny pomysł na prezent. Oryginalny i nietypowy zostaje doceniony przez znawców kawy i tych którzy lubią egzotykę.

Od dziś śmiało możesz powiedzieć że kawa różne ma oblicza! Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo zadziwiające!

Dobrej kawy :-) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl