Kopi Luwak Sumatra Kawa TOP Arabica

Kopi Luwak to kawa na wyjątkowe okazje. Jest to jedna z najlepszych i najdroższych kaw na świecie. Przypadnie do gustu wielkim smakoszom kawy i będzie świetnym sposobem na podjęcie gości.

Waga: 50 g

Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opakowanie (waga)
Grubość zmielenia kawy
145,53 zł
Brutto
W magazynie

Kopi Luwak Sumatra Kawa TOP Arabica 5 1 5 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3
 

Zbieraj punkty za zakupy i otrzymaj bon rabatowy na kawę i herbatę! Sprawdź szczegóły.

 

Wysyłka w 24 h. Bezpłatna dostawa już od 199 zł! Sprawdź szczegóły.

 

Sklep zaparzymy.pl - 100% pozytywnych opinii na Ceneo! Sprawdź.

Trzeba przygotować się na to, że po jej spróbowaniu żadna kawa nie będzie smakowała tak jak przedtem. Kawa Kopi Luwak pochodzi bezpośrednio z indonezyjskiej Sumatry. Jest uznawana za najdroższą kawę na świecie, ale cena współgra ze smakiem, jakim zachwyca już od pierwszego łyku. 

Ciekawa jest też sama jej nazwa. Kopi to kawa, natomiast Luwak to cyweta, łaskun, czyli małe zwierzątko, które lubi zajadać się owocami kawowca. Można powiedzieć, że ten drapieżnik to specjalista, który skłania się tylko ku dobrym kawom. 


Kawa o wyjątkowym smaku i zarazem jedna z najdroższych kaw na świecie - dlaczego?

Kawa Kopi Luwak Sumatra ma szczególny, egzotyczny smak, o czym przekonacie się, kiedy spróbujecie po raz pierwszy. Nie ma w niej goryczy, chociaż wypalana jest w tradycyjny sposób. Ma bardzo łagodny aromat. To zasługa mniejszej ilości zawartego w niej białka.

Tajemnica smaku kawy zamknięta jest w nazwie. Łaskun – drapieżnik, który zjada ziarna kawowca, wydala je po wcześniejszym częściowym przetrawieniu. Zjada tylko te, które są najbardziej dojrzałe i najlepsze w smaku. Nasiono, którego zwierzę nie zjada, zostaje poddane działaniu enzymów trawiennych, następnie lekko fermentuje, by zostać wydalone. Dzięki temu, że ziarenko znajduje się w przewodzie pokarmowym, zostaje pozbawione goryczy. I to ten moment jest najważniejszy, jeśli chodzi o smak tej kawy. Kawa Kopi Luwak po oczyszczeniu wypalana jest tradycyjnie, średnim rodzajem wypalania.


Skąd taka wysoka cena kawy?

 Dzieje się tak dlatego, że plantatorzy znajdują tylko ok. 400 kilogramów wydalonych ziaren kawowca rocznie. Większa ilość kawy nie jest możliwa do osiągnięcia, ponieważ stwierdzono, że łaskun przestaje zjadać kawę, jeśli znajduje się w niewoli. W związku z tym trzeba pamiętać, że niektóre kawy o nazwie Kopi Luwak są podróbkami i zawierają zaledwie kilka ziaren pochodzących od zwierzęcia.

Ważna informacja! Zakupiona u nas kawa pochodzi z dzikich zbiorów. Cywety nie są hodowane w klatkach. Żyją na wolności i tam wyszukują najlepszych owoców kawowca. 

Waga opakowania: 50 g

Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opis

Stopień wypalenia
Średnie palenie
Pochodzenie ziaren
Indonezja
Kwasowość
Niska

Zobacz także

Komentarze

4 innych produktów w tej samej kategorii: