Kawa Kopi Luwak Sumatra

Kawa na wyjątkowe okazje. Jest to najdroższa i jedna z najlepszych kaw na świecie. Przypadnie do gustu wielkim smakoszom kawy i będzie świetnym sposobem na podjęcie gości.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Najbliższa wysyłka już za
Nie czekaj, zamów teraz!
Wysyłka
Nazwa Czas dostawy Cena
Odbiór w sklepie 1 dzień. Odbierz osobiście w naszym sklepie na ul. Staszica 1A, 38-400 Krosno w godz. od 7 do 18 (pon-pt) oraz od 9 do 14 (sb). Za darmo!
Kurier Inpost 1-2 dni robocze. Za darmo!
Kurier Inpost - za pobraniem 1-2 dni robocze. Za darmo!
Paczkomat 1-2 dni robocze 9,90 zł

UWAGA!

W RAMACH PROMOCJI OD 5 MAJA 2019 R DO ODWOŁANIA OBOWIĄZUJE PROMOCJA - OBNIŻONY KOSZT, ABY UZYSKAĆ DARMOWĄ WYSYŁKĘ !

Teraz darmowa dostawa od 49 zł - również w przypadku pobrań!

149,00 zł brutto

Atrybuty:

Profil palenia Średnie
Pochodzenie Indonezja

Opis produktu:

Trzeba przygotować się na to, że po jej spróbowaniu żadna kawa nie będzie smakowała tak jak przedtem. Kawa Kopi Luwak pochodzi bezpośrednio z indonezyjskiej Sumatry. Jest uznawana za najdroższą kawę na świecie, ale cena współgra ze smakiem, jakim zachwyca już od pierwszego łyku.

Ciekawa jest też sama jej nazwa. Kopi to kawa, natomiast Luwak to cyweta, łaskun, czyli małe zwierzątko, które lubi zajadać się owocami kawowca. Można powiedzieć, że ten drapieżnik to specjalista, który skłania się tylko ku dobrym kawom.

Kawa o wyjątkowym smaku i zarazem jedna z najdroższych kaw na świecie - dlaczego?

Kawa Kopi Luwak Sumatra ma szczególny, egzotyczny smak, o czym przekonacie się, kiedy spróbujecie po raz pierwszy. Nie ma w niej goryczy, chociaż wypalana jest w tradycyjny sposób. Ma bardzo łagodny aromat. To zasługa mniejszej ilości zawartego w niej białka.


Tajemnica smaku kawy zamknięta jest w nazwie. Łaskun – drapieżnik, który zjada ziarna kawowca, wydala je po wcześniejszym częściowym przetrawieniu. Zjada tylko te, które są najbardziej dojrzałe i najlepsze w smaku. Nasiono, którego zwierzę nie zjada, zostaje poddane działaniu enzymów trawiennych, następnie lekko fermentuje, by zostać wydalone. Dzięki temu, że ziarenko znajduje się w przewodzie pokarmowym, zostaje pozbawione goryczy. I to ten moment jest najważniejszy, jeśli chodzi o smak tej kawy. Kawa Kopi Luwak po oczyszczeniu wypalana jest tradycyjnie, średnim rodzajem wypalania.

Skąd taka wysoka cena kawy?

Dzieje się tak dlatego, że plantatorzy znajdują tylko ok. 400 kilogramów wydalonych ziaren kawowca rocznie. Większa ilość kawy nie jest możliwa do osiągnięcia, ponieważ stwierdzono, że łaskun przestaje zjadać kawę, jeśli znajduje się w niewoli. W związku z tym trzeba pamiętać, że niektóre kawy o nazwie Kopi Luwak są podróbkami i zawierają zaledwie kilka ziaren pochodzących od zwierzęcia.

Dostawca i wiarygodność kawy

Kawa Kopi Luwak sprzedawana w naszym sklepie pochodzi od firmy Tommy Cafe. Jako jedyni w Polsce i nieliczni w Europie osobiście spotykają się z dostawcami tej kawy w Indonezji. Do zakupionej kawy dołączamy kopię aktualnego certyfikatu potwierdzającego autentyczność.

Waga opakowania:

50 g

Polecane produkty w kategorii  Kawa top exclusive

Komentarze: