Jamajka Blue Mountain Kawa TOP Arabica

Ta Arabica uważana jest za jedną z najlepszych kaw na świecie. Nazywana „szampanem dla kaw” posiada bogaty smak, który zapewne będą sobie cenić smakosze.

Waga: 50 g

Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opakowanie (waga)
Grubość zmielenia kawy
51,57 zł
Brutto
W magazynie

Jamajka Blue Mountain Kawa TOP Arabica 4 1 5 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3
 

Zbieraj punkty za zakupy i otrzymaj bon rabatowy na kawę i herbatę! Sprawdź szczegóły.

 

Wysyłka w 24 h. Bezpłatna dostawa już od 199 zł! Sprawdź szczegóły.

 

Sklep zaparzymy.pl - 100% pozytywnych opinii na Ceneo! Sprawdź.

Jedna z najlepszych kaw na świecie


Nazwa kawy Jamajka Blue Mountain nie jest przypadkowa. Należy się jej, ponieważ ziarna kawowca uprawiane są na wysokości 1800 m w Górach Błękitnych Jamajki. Kawę uprawia się tutaj zwykle na małych plantacjach o powierzchni 4 hektarów. Obszary te poddawane są ścisłej kontroli, aby można było uzyskać najlepszego rodzaju kawę. Kawy wyjeżdżające z Jamajki są poddawane specjalnej kontroli jakości, co daje gwarancję, że są one najwyższej klasy.

Mówi się o niej, że jest nieuchwytna. To dlatego, że nie jest wytwarzana w dużych ilościach. Uprawia się ją w jedynym miejscu na Ziemi, które spełnia niezbędne do uprawy kryteria. Dlatego też jest bardzo pożądana jako smak w najczystszej postaci. Jako jedyna jest transportowana w drewnianych beczkach, a nie w workach.


Smak i aromat kawy

Wobec ziaren kawy Jamaica Blue Mountain stosuje się palenie średnie, dzięki niemu możliwe jest osiągnięcie niesamowitego smaku.

Jamajka Blue Mountain to oryginalna kawa Arabica. To propozycja wyjątkowo łagodna. Da się w niej wyczuć delikatną owocową nutę. Ma kwaskowaty posmak, ale jest pozbawiona goryczy. Smak tej oryginalnej kawy jest bardzo złożony, rozlewa się po podniebieniu przez dłuższy czas, dając wszechstronne poczucie elegancji i najwyższej jakości. Aromat również jest bardzo silny.

Przygotowanie

Można ją przygotowywać na wiele sposobów. Sprawdzi się do tego ekspres ciśnieniowy, przelewowy, kawiarka i parzenie po turecku.

Waga:

50 g


Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opis

Stopień wypalenia
Średnie palenie
Pochodzenie ziaren
Jamajka
Kwasowość
Niska

Zobacz także