Jacu Bird Kawa TOP Arabica

Jacu Bird Coffee to kawa wyjątkowa i ekskluzywna. Wytwarzana na jedynej biodynamicznej plantacji na całym świecie. Zachwyca naturalnym aromatem kawy pozbawionej pestycydów i nawozów sztucznych.

Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opakowanie (waga)
Grubość zmielenia kawy
139,67 zł
Brutto
W magazynie

Jacu Bird Kawa TOP Arabica 4.67 1 5 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.67 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3
 

Zbieraj punkty za zakupy i otrzymaj bon rabatowy na kawę i herbatę! Sprawdź szczegóły.

 

Wysyłka w 24 h. Bezpłatna dostawa już od 199 zł! Sprawdź szczegóły.

 

Sklep zaparzymy.pl - 100% pozytywnych opinii na Ceneo! Sprawdź.

Jacu Bird Coffee - kawa top exclusive


Jacu Bird Coffee jest wyjątkowa pod każdym względem. Przede wszystkim dlatego, że pochodzi prosto z jedynej na świecie plantacji biodynamicznej Camocim Organic zlokalizowanej w brazylijskich rejonach Pedra Azul Espirito Santo.


Co to oznacza w praktyce?

Jej ziarenka są zbierane przez farmerów, którzy wykazują się dużą dozą cierpliwości, poszukując na plantacji i w lasach ziaren przetrawionych i wydalonych przez ptaki – jacu. Następnie oczyszczają je ręcznie, aby nie zagubić ich właściwości. Kolejny etap to maszynowe suszenie, a potem obieranie z „pergaminu” pozostałego i niestrawionego przez jacu. Owoce kawowca rosną na wysokości 1100-1300 m n.p.m. w bardzo dogodnych warunkach – czystej, niezanieczyszczonej przestrzeni przejrzystych wód.

Fakt, że owoce kawowca są zjadane, wydalane przez jacu, a następnie wybierane do suszenia, jest nie bez znaczenia dla smaku tej kawy. Ptaki jacu wybierają do przebywania te miejsca, gdzie warunki bytowania są najlepsze. A takie właśnie są zielone, w pełni naturalne stoki Camocim Organic.

Cena tak ekskluzywnej kawy może i nie jest najniższa, ale w pełni odwzorowuje to, co dzieje się po jej zaparzeniu. Warto skusić się choćby na jedną filiżankę. Wrażenia niezapomniane.


Smak:

Smak tej kawy jest bardzo delikatny, co jest pewną różnicą wobec bardzo intensywnego aromatu. Gorycz ziaren Arabiki zostaje zniwelowana w układzie trawiennym ptaków. Delektując się łyk po łyku, można dostrzec wyraźny orzechowy smak z posmakiem anyżowym. Podsumowując, można stwierdzić, że smak kawy Jacu Bird jest wręcz drogocenny.


Charakterystyka:

Intensywność smaku: 3/5
Kwasowość: 1/5
Stopień wypalenia: 2/5


Waga: 50 g


Uwaga! Kawa zostanie wypalona po zamówieniu. Dlatego wysyłka może się opóźnić.

Opis

Stopień wypalenia
Średnie palenie
Pochodzenie ziaren
Brazylia

Komentarze

4 innych produktów w tej samej kategorii: