Rooibos - czerwony krzewRooibos (wym. [rɔːibɔs]) z języka afrikaans: „rooi”, czerwony i „bos”, krzew to czerwonokrzew (aspalat prosty). Gałązki zaraz po zerwaniu są gniecione, aby można było przyspieszyć proces fermentacji. Roiboos jest wysokiej jakości, a to dzięki właściwościom, jakie przedstawia. Każdy może spróbować wyjątkowego smaku i rewelacyjnych właściwości rooibos.Jest w kategorii herbata, ale to dla ułatwienia. Chociaż rooibos to krzew, który nie ma nic wspólnego z herbatą jest z nią powszechnie kojarzony.Napar ma specyficzny, miodowy smak. Wyróżnia się łagodnością i brakiem typowego w herbatach zielonych lub czarnych posmaku goryczy - w porównaniu ze zwykłą herbatą ma w sobie niewielkie ilości garbników, będących jego przyczyną. Nie zawiera także kofeiny, dlatego może być pity bez ograniczeń przez dzieci oraz przed snem. Bogaty jest także w przeciwutleniacze, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, obniża ciśnienie krwi, spowalnia proces starzenia i hamuje produkcję komórek nowotworowych. Rooibos goi również swędzące rany i może być używany w formie okładu, a dzięki zawartości kwasów fenolowych korzystnie wpływa na przewód pokarmowy.Więcej informacji znajdziecie na naszym blogu: Parzenie i zastosowanie Rooibosa

Rooibos 

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
 • 6,75 zł (brutto) W magazynie

  Rooibos z ekologicznej uprawy to najlepsze, co może zaoferować ten rodzaj herbaty. Bez żadnych dodatków smakowych idealnie spełnia wymagania – wspiera organizm cennymi właściwościami.

  6,75 zł
  W magazynie
 • 7,50 zł (brutto) W magazynie

  Rooibos zawiera w sobie bogactwo smaków. Gromadzi całe mnóstwo różnych składników, takich jak: kwiaty malwy, kawałki czerwonych porzeczek, malin, granatu.

  7,50 zł
  W magazynie
 • 7,25 zł (brutto) W magazynie

  Waniliowy Rooibos to wersja herbaty rooibos z aromatem najlepszej jakości wanilii.

  7,25 zł
  W magazynie
 • 9,50 zł (brutto) W magazynie

  Przedstawiamy rozgrzewającego rooibosa z dodatkami owoców i przypraw.

  9,50 zł
  W magazynie
 • 6,70 zł (brutto) W magazynie

  Połączenie rooibos z egzotyczną pomarańczą i szafranem daje luksusowe połączenie. Rooibos słynie ze swoich pozytywnych właściwości i wpływu na organizm, dlatego warto spróbować, jakie przyniesie rezultaty. 

  6,70 zł
  W magazynie
 • 8,00 zł (brutto) W magazynie

  Przedstawiamy rooibosa Pina Colada z kostkami ananasa i płatkami kokosowymi. Rooibos nie ma kofeiny, sprawdzi się więc przed snem czy dla kobiet w ciąży.

  8,00 zł
  W magazynie
 • 9,25 zł (brutto) Dostępny produkt z innymi opcjami

  Rooibos to znany ze swoich korzystnych dla zdrowia właściwości napój, który posiada wiele pozytywnych składników np. żelazo, fluor, cynk, kwasy fenolowe. Co ważne nie ma w swoim składzie kofeiny.

  9,25 zł
  Dostępny produkt z innymi opcjami
 • 7,25 zł (brutto) Oczekiwanie na dostawę

  Rooibos z trawą cytrynową i naturalnym aromatem cytryny, który podkreśli smak naparu. Ze względu na brak kofeiny można go pić prze snem.

  7,25 zł
  Oczekiwanie na dostawę
 • 7,50 zł (brutto) Oczekiwanie na dostawę

  Wersja rooibosa połączonego z rześkością eukaliptusa oraz słodyczą pomarańczy.

  7,50 zł
  Oczekiwanie na dostawę
 • 8,00 zł (brutto) Oczekiwanie na dostawę

  Rooibos z organicznej plantacji. Takie uprawy są zlokalizowane w dużej odległości od potencjalnych zanieczyszczeń. Produkty z takich upraw nie będzie zawierać chemicznych środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, aromatów, wzmacniaczy smaków, barwników czy GMO.

  8,00 zł
  Oczekiwanie na dostawę
 • 9,55 zł (brutto) Oczekiwanie na dostawę

  Rooibos w połączeniu z karmelowo - śmietankowym mlekiem wywołuje wspaniałą kompozycję smakową. Kto by nie chciał spróbować?

  9,55 zł
  Oczekiwanie na dostawę
 • 8,35 zł (brutto) Oczekiwanie na dostawę

  Zielony rooibos czyli greenbosh tak samo jak ten o czerwonym kolorze, pochodzi z czerwonokrzewu afrykańskiego. Różnicą jest natomiast proces produkcji. Rooibos o zielonym kolorze nie jest poddawany procesowi fermentacji.

  8,35 zł
  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów