Rooibos
Rooibos (wym. [rɔːibɔs]) z języka afrikaans: „rooi”, czerwony i „bos”, krzew to czerwonokrzew (aspalat prosty), uprawiany w RPA (góry Cederberg). Gałązki zaraz po zerwaniu są gniecione, aby można było przyspieszyć proces fermentacji. Roiboos to herbata wysokiej jakości, a to dzięki właściwościom, jakie przedstawia. Każdy może spróbować wyjątko...
Rooibos (wym. [rɔːibɔs]) z języka afrikaans: „rooi”, czerwony i „bos”, krzew to czerwonokrzew (aspalat prosty), uprawiany w RPA (góry Cederberg). Gałązki zaraz po zerwaniu są gniecione, aby można było przyspieszyć proces fermentacji. Roiboos to herbata wysokiej jakości, a to dzięki właściwościom, jakie przedstawia. Każdy może spróbować wyjątkowego smaku i rewelacyjnych właściwości rooibos. 

Napar ma specyficzny, miodowy smak. Wyróżnia się łagodnością i brakiem typowego w herbatach zielonych lub czarnych posmaku goryczy - w porównaniu ze zwykłą herbatą ma w sobie niewielkie ilości garbników, będących jego przyczyną. Nie zawiera także kofeiny, dlatego może być pity bez ograniczeń przez dzieci oraz przed snem. Bogaty jest także w przeciwutleniacze, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, obniża ciśnienie krwi, spowalnia proces starzenia i hamuje produkcję komórek nowotworowych. Rooibos goi również swędzące rany i może być używany w formie okładu, a dzięki zawartości kwasów fenolowych korzystnie wpływa na przewód pokarmowy.

Więcej

Rooibos Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów